Çırağan Sarayı giriş ücreti ve ziyaret saatleri, nasıl gidilir, hakkında bilgi

Çırağan Sarayı İstanbul gezisi

Tarihte ilk olarak 1874 yılı ile birlikte inşa edilen Çırağan Sarayı günümüz de İstanbul’ un en önemli yapısıdır. Dünya genelinde tanına bir mimari olan Çırağan Sarayı milyonlarca turisti buraya çekebilmektedir. Osmanlı Abdülaziz dönemlerin de inşa edilen bu mimari Osmanl’ nın aydınlanma Lale Devri’ nde çıkan bir yapıdır. Yabancı mimarlar tarafından inşa edilen Çırağan Sarayı’ nı Nikoğos Balyan tasarlamış ve hayata geçirmiştir. Dünya da ki birçok tarihi yapılardan örnek alınarak inşa edilen bu saray döneminden kalma en özel yerlerdendir.

Çırağan Sarayı giriş ücreti ve ziyaret saatleri, nasıl gidilir, hakkında bilgi

Çırağan Sarayı birkaç kez onarım ve bakım çalışmalarından geçerek Cumhuriyet döneminin gelmesi ile günümüz de ki son halinin almış ve sergilenmeye başlamıştır. Osmanlılar tarafından burası genellikle hükümdar, padişah ve aileleri tarafından kullanılan bir mekandır. Burada izi olan Osmanlı padişahı Abdülaziz bir dönem yaşamış ve burada ölmüştür.

Çırağan Sarayı ayrıca 1910 yılında büyük bir yangına maruz kalmış ve 1990 yılında onarımları gerçekleşmiştir. Günümüz de modern halinin bu dönem de alan Çırağan Sarayı şimdiler de ziyaretçilerinin akınına uğrayan bir tarihi mekandır. Yerli ve yabancı herkesim tarafından merak edilen bu saray İstanbul’ da sizleri de beklemektedir. Çırağan Sarayı ulaşım ve giriş bilgilerini aşağıdan detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.Çırağan Sarayı giriş ücreti ve ziyaret saatleri, nasıl gidilir, hakkında bilgi1

Çırağan Sarayı giriş ücreti ve ziyaret saati

İstanbul’ da ziyaret edebileceğiniz en önemli mekanlardan Çırağan sarayı’ na siz de giderek görebilirsiniz. Kesinlikle önerebileceğimiz bir mekan olan Çırağan sarayı giriş bilgilerini resmi sitesinden takip edebilirsiniz.

Çırağan Sarayı’ na nasıl gidilir

İstanbul Beşiktaş’ ta yer alan Çırağan Sarayı’ na birçok ulaşım noktasını kullanarak gidebilirsiniz. Buraya giden 25E numaralı otobüsleri kullanarak ulaşabilir özel araçlarınız ile de haritadan yararlanarak güzergahınızı belirleyebilirsiniz.

2 Yorumlar

Lütfen Yorumunuzu Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.