Fatih Korusu & Otağtepe Parkı nasıl gidilir iett, giriş ücreti, ulaşım adresi

Fatih Korusu Tema Vehbi Koç Doğa Kültür Merkezi & Otağtepe Parkı hakkında bilgi

İstanbul’ da en güzel manzaraya sahip bir park olan eski adı ile Otağtepe parkı yeni adı ile de Fatih korusu İstanbul’ da gidebileceğiniz özel alanlardan birisidir. Özellikle de Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile Boğaziçi köprüsüne karşı olan muhteşem manzarası ile uğrayabileceğiniz bu doğal park temiz havası ile dikkat çekmektedir. Burada ki tek eksiklik herhangi cafe veya restoran bulunmamasıdır. Kış mevsiminde daha ideal bir gezi mekanı olan bu park kışın oldukça sıcak olması ile pek ilgi çekmemektedir.

Fatih Korusu & Otağtepe Parkı nasıl gidilir iett, giriş ücreti, ulaşım adresi

Burada TEMA vakfı’ na ait birçok bitkinin sera ürünlerinin sergilenip yetirildiği görülmektedir. Her mevsim için farklı ürünler burada üretilmektedir. Bunların yanı sıra muhteşem manzaraya karşı olarak bulunan geniş arazileri de bulunmaktadır. Bu araziler de çeşitli organizasyonlar etkinlikler belli dönemler de yapılmaktadır. Burası özellikle de koşu mekanları ile de yürüyüş için doğal ortamı ile ideal bir mekandır. Ayrıca taş ile ahşaptan oluşturularak yapılan köprüleri ile de İstanbul’ un manzarasını en güzel şekilde izleyebilirsiniz.

Fatih Korusu Tema Vehbi Koç Doğa Kültür Merkezi & Otağtepe Parkı giriş ücreti ve ziyaret saatleri

Giriş ücretsizdir.

Park açılış saati: 10.30

Park kapanış saati: 17.30

Fatih Korusu Tema Vehbi Koç Doğa Kültür Merkezi & Otağtepe Parkı’ na nasıl gidilir, nerede, ulaşım

Özel araçlarınız ile buraya gelmek için İkinci köprüden itibaren ilerleyin ve Kavacık tabelasından Fatih korusu tabelası sapağından girin ve bu parka ulaşabilirsiniz. Aşağıda ki uydu haritasından da detaylı şekilde bilgi alabilirsiniz.

Toplu taşıtlar ile gelmek için de Üsküdar’ da Beykoz’ a sefer yapan otobüsleri kullanarak Anadolu hisarı’ na gelin ve buradan da Kavacık seferleri yapan otobüslerini kullanarak bu parka gelebilirsiniz.

6 Yorumlar

Lütfen Yorumunuzu Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.