Pierre Loti Tepesi Eyüp kahvaltı fiyatları, teleferik ücreti ve saatleri, nasıl gidilir

İstanbul Pierre Loti Tepesi hakkında bilgi, tarihi

Pierre Loti Tepesi Eyüp kahvaltı fiyatları, teleferik ücreti ve saatleri, nasıl gidilir1

İstanbul’ un en güzel manzarasına sahip Pierre Loti tepesi’ nden haliç geniş açıdan izleyebilirsiniz. Bu tepe adını bir fransız yazar’ dan aldığı bilinmektedir. Oldukça güzel bir manzara’ ya sahip bu tepe Eyüp semtindedir.

Fransız yazar Pierre Loti istanbul’ da yaşadığı ve istanbul onun içindi ve burada zamanının büyük kısmını geçirerek Aziyade adlı bir roman yazdığı bilinmektedir. Günümüz de de değerlerini koruyarak yeniden restore edilmiş ve ziyaretçilerini beklemektedir. Buraya özellikle de yurtdışından gelen ziyaretçiler ilgi göstermektedir. Muhteşem bir manzaraya ve mistik yapıya sahip olması buranın değerini kat ve kat artırmaktadır. Ayrıca Evliya Çelebi’ de burayı seyahatnamelerin de ele almış ve burayı İdris Köşkü mesiresi olarak adlandırmıştır.Pierre Loti Tepesi Eyüp kahvaltı fiyatları, teleferik ücreti ve saatleri, nasıl gidilir

Pierre Loti’ ye neden gidilir, çay ve kahvaltı fiyatları

Muhteşem bir manzaraya karşı kahvaltınızı yapmak istiyorsanız burada 25 ile 50 Tl arasında değişen fiyatlar tercihlerinde bulunabilirler. Burada çay fiyatları 2 TL, kahve fiyatları da 5 TL olarak bilinmektedir.

Pierre Loti Tepesi’ ne nasıl gidilir, ulaşım

İstanbul Eyüp’ e bağlı olarak bilinen Pierre Loti tepesi’ ne gitmek için Eyüp otobüslerini tercih etmeniz gerekmektedir. Aşağıda da buradan geçen iett hatlarını inceleyebilirsiniz.

  • Eminönü: 47, 47Ç, 47E, 47N Belediye Otobüsü
  • Mecidiyeköy ve Şişli: 54 HŞ (Hasköy/Şişli) Belediye Otobüsü
  • Taksim: 54 HT, 36 T (Hasköy- Taksim) Belediye Otobüsü
  • Topkapı: 41 ST ( Seyrantepe – Topkapı) Belediye Otobüsü

Bir Yorum

Lütfen Yorumunuzu Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.